Kamuoyu Açıklamaları »

My Life in Burns »
Transplantation in Turkey »


BİLİMSEL YAYINDA TÜRKİYE'NİN İLK 5'İ Merkezi Amsterdam'da bulunan ve dünyadaki bilimsel yayın pazarında söz sahibi kuruluşlardan El-sevier Yayınevi, Türkiye'de en çok uluslararası yayın yapan bilimadamlarını araştırdı.

Türkiye sıralamasında son 10 yılda yaptığı toplam 380 yayınla Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi fizik bölümü öğretim üyesi Prof. Orhan Büyükgüngör ikinci sırayı aldı. Büyükgüngör "Elsevier dünyada pek çok ülkede bu sıralamayı zaman zaman yapıyordu. Türkiye'de ilk kez yapması, benim de 2'nci sırada yer almam büyük gurur oldu" diye konuştu. OMÜ Rektörü Prof ferit Bernay da başarısından dolayı Büyükgüngör'e bir plaket verdi. Eisevier'in Türkiye ve Orta Asya Müdürü Tayfun Başal, konuyla ilgili "Yayın sayısı veyayınlara yapılan atıflar ve yayınların etki faktörü dikkate alınarak bu değerlendirme yapıldı.

Buna güre ilk 5 sıralama şöyle oldu:
Başkent Üniversitesi'nden Prof. Mehmet Haberal ilk sırada yer aldı. Bunu Prof. Orhan Büyükgüngör, İTÜ'den Prof. Yusuf Yağcı, ODTÜ'den Prof. Lemi Türker takip etti. 5'inci sırada da Van 100. Yıl Üniversitesi'nden Prof. Hüseyin Caksen yer aldı" dedi.     İbrahim SEZEN , DHA - Hurriyet- 05.11.2007
En Tepedeki Bilimcilerimiz

19.06.2009 - Cumhuriyet -Bilim Teknoloji Eki


01.05.2009 tarihinden itibaren ziyaretçi sayısı : 5805328